Velsen oppermachtig in kaartenfestival

Velsen oppermachtig in kaartenfestival
© RKVV Velsen / Frans van der Horst

Keek Velsen een paar weken terug wellicht nog wat angstig naar de ploegen onder hen, twee weken later en twee overwinningen later schijnt de zon weer uitbundig en zijn de discipelen van Adri Looijen vol in de race voor vooralsnog voor plek 3, een plek die aan het einde van het seizoen wederom nacompetitie voetbal oplevert. Tegenstander De Zouaven was in Grootebroek al op een 0-4 nederlaag getrakteerd en zou Velsen ook thuis drie punten kunnen bijschrijven?

‘’ Chaos’’

De reacties na afloop waren veelzeggend.’’ Chaos,’’ vatte Adri Looijen in een woord samen na de eclatante 4-0 zege in een bizar slecht duel met 4 rode (!) en een tsunami aan gele prenten voor beide ploegen. Man of the Match en aanvoerder Sonny ten Hoope:’’  Heel apart dit duel, hahaha. We hadden veel eerder de ruimtes beter moeten benutten. Aanvankelijk gingen we teveel mee in hun zeer matige spel.’’

Duel na een kwartier al gespeeld

De eerste 15 minuten waren uiteindelijk  bepalend. Velsen startte ijzersterk. Daniel Zuiverloon begon aan een imposante sprint, zette vanaf de flank strak en zuiver voor en Lars Schotvanger schoot al na 10 minuten zijn ploeg op voorsprong:1-0. Wat daarna volgde was een parodie op voetbal geleid door een  scheidsrechter die op zijn zachtst gezegd zijn dag niet had  en met kaarten strooide alsof het pepernoten waren.

Twee Zouaven keepers krijgen rood. Een record?

Op het kwartier waren de gasten al murw gespeeld. Zouaven -keeper Schooneman torpedeerde Rory Roode net buiten de zestien en kon vervroegd gaan douchen. Zijn opvolger die een paar uur eerder met de reserves van zijn club met 4-1 onderuit ging tegen Velsen 2 en daarna een paar biertjes had gedronken, volgens insiders, moest hem vervangen. Velsen moest even later ook verder met 10 man en zag Bink van der Sluis voor de rust al met twee gele kaarten na pittige charges dezelfde gang maken. Vlak voor rust verdubbelde Velsen de score toen een vrije trap van Stijn Stam door keeper nummer 2 verkeerd werd ingeschat en die zag via de paal en zijn rug de bal in het doel belanden;2-0

Driehuis kleurt rood

Na rust werd het spel steeds kolderieker en regelmatig  een parodie op voetbal. Velsen acteerde aanvallend slordig en zwak maar de gasten in zakten helemaal door de ondergrens. Toen de invalkeeper Jalen Panka torpedeerde randje strafschopgebied ( een copy van de actie van keeper nummer 1!) kon hij ook met direct rood richting de kleedkamer. Tot overmaat van ramp liep de boomlange West-Friese verdediger Ian Ligthart tegen zijn tweede gele kaart aan en dat was de derde West-Fries die kon inrukken, tot grote ergernis van de trainer van De Zouaven die een uur lang manisch stond te gillen en schreeuwen richting de warrige leidsman. Gevoetbald werd er nauwelijks meer maar invaller Splinter Haasbeek scoorde tussen de bedrijven door toch nog tweemaal en zette de ruime 4-0 zege  op het formulier.’’ De derde overwinning op rij,’’ glimlachte en constateerde  Looijen die met zijn team volop in de race is voor de derde plek  die recht geeft op ‘’het toetje’’ Na afloop stroomde het terras vol en waren de drankjes niet aan te slepen. Voldoende stof dus voor een lange nazit op een hele bijzondere voetbalmiddag. Daar waren vriend en vijand het  in ieder geval roerend met elkaar eens.

Hans Akkerman